Ocenění výstavy „Vynálezci a vynálezy“ v soutěži SCIAP 2011

06.12.2011

Motto SCIAP 2011: „Svět vědy je světem poznávání a soustavného rozšiřování bohatství kultury lidstva. Cílem popularizace vědy je tento poklad vědění představovat veřejnosti.“

 Národní muzeum dosáhlo výrazného úspěchu v soutěži nejúspěšnějších popularizačních aktivit vědy realizovaných na území ČR nebo v českém jazyce, kterou pořádá AV ČR - Středisko společných činností. Výstava "Vynálezci a vynálezy", kterou Národní muzeum pořádá ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze a Technickým muzeem v Brně, byla v kategorii expozice vyhodnocena jako nejlepší.

Dne 1. prosince 2011 proběhlo ve vile Lanna v Praze 6 slavnostní předání cen v rámci soutěže SCIAP 2011, jejímž předmětem bylo vyhodnocení a veřejné představení nejúspěšnějších popularizačních aktivit vědy realizovaných na území ČR nebo v českém jazyce. Soutěže se účastnilo přes 50 subjektů, především science centra, vědecké ústavy, vysoké školy a občanská sdružení. Soutěž byla vyhlášena pro tyto kategorie: expozice, periodikum, audio- či audiovizuální pořad, internet a ostatní.

Národní muzeum předložilo dva soutěžní příspěvky v kategorii expozice – výstava „Příběh planety Země“ a výstava „Vynálezci a vynálezy“. Obě soutěžní aktivity uspěly – výstava „Příběh planety Země“ se umístila na 3. místě a výstava „Vynálezci a vynálezy“ obsadila místo 1.

„Do této soutěže jsme se přihlásily s vědomím, že konkurence bude velmi silná. V tom jsme se nezmýlily, všechny předložené aktivity byly na vysoké úrovni. O to více si vážíme tohoto nejvyššího ocenění,“ říkají autorky výstavy Vynálezci a vynálezy.

videogalerie komiksy hra www.nm.cz logo
© 2011 Národní muzeum
Webové stránky: Ctech, s.r.o.